تاریخچه دانشکده
    

پرستاری در حقیقت معلمی است ؛ معلم صبر ؛ حلم ؛ بردباری و معلم ایثار و گذشت

 

             (( مقام معظم رهبری ))


                                                dsc09176.jpg]
 

 تاریخچه :

 
دانشکده پرستاری حضرت زینب (س) بر اساس مصوبه یازدهمین نشست شورای گسترش دانشگاههای علوم پزشکی مورخه 7/4/1366 تاسیس گردید و این مرکز ابتدا در یک مدرسه 5 کلاسه با امکانات محدود راه اندازی شد اما در سال 1370 مجموعه گسترده ای در زمینی به مساحت 10 هکتار و با زیربنای بیش از 6700 متر مربع با امکانات وسیع ایجاد و دانشکده به آنجا انتقال یافت . از سال تاسیس تا پایان سال 1389  این دانشکده زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی شیراز فعالیت داشته و از سال 1390 به صورت یک واحد مستقل با عنوان دانشکده علوم پزشکی لارستان فعالیت خود را ادامه داده است .
این واحد در جنوب شرقی استان فارس در شهری به نام لار که مرکز منطقه لارستان است قرار دارد .
 
واحد هاي مختلف در دانشكده عبارتند از :
 
1- واحد آموزشی : شامل معاونت آموزشی – خدمات آموزشی میباشد که کلیه امور مربوط به دانشجویان و اساتید را انجام می دهد . و کلاسها و آزمایشگاهها ی بیوشمی , فن پرستاری و آناتومی زیر نظر این واحد میباشد .
 
2- واحد پژوهشی : شامل معاونت پژوهشی که کلیه امور پژوهشی مربوط به دانشجویان و اساتید را انجام می دهد و کتابخانه , سمعی و بصری , کمیته تحقیقات دانشجوئی و واحد کامپیوتر و مرکز اینترنت زیر نظر این واحد می باشد .
 
3- واحد پشتیبانی : شامل معاونت پشتیبانی و دانشجوئی می باشد که کلیه امور اداری و مالی مربوط به دانشجویان و کارکنان را انجام می دهد .

4- واحد دانشجویی - فرهنگی : شامل مدیر دانشجویی فرهنگی می باشد که کلیه امور مربوط به دانشجویان را انجام می دهد .
 
امکانات دانشکده :
 
1- آزمایشگاهها
 
2- کتابخانه : مخزن کتاب , مجلات تخصصی و آرشیو روزنامه – سالن مطالعه
 
3- واحد سمعی و بصری  
 
4- واحد کامپیوتر و مرکز اینترنت
 
5- کمیته تحقیقات دانشجوئی
 
6- سالن آمفی تئاتر
 
7- کلاس درس
 
8- نماز خانه
 
9- سیستم خنک کننده و گرمایشی مطبوع
 
10- سلف سرویس
 
11- خوابگاه

12- سالن کنفرانس در حال ساخت
 
این دانشکده با توجه به امکانات بالا و تلاش اساتید؛مربیان ؛ خود دانشجو و همکاری کارکنان توانسته از بدو تاسیس تا بحال تعداد1112 دانشجوی موفق و با بنیه علمی بالا در سطح دانشکده و دانشگاه تربیت نماید . که بیشتر آنها در دانشگاهها و بیمارستانها مشغول به کار میباشند و بعضی از آنها بیش از 74 دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری P.H.D  قبول شده اند که یا در حال گذراندن دوره های مذکور می باشند یا مشغول به کار هستند .
 
واحد های دانشجویی - فرهنگی

           1-  دفتر نهاد رهبری
     2-     بسیج دانشجوئی
      3-     انجمن علمی
      4- کانون قرآن و عترت
      5- کمیته فیلم
6- هلال احمر
7- شورای صنفی
8- جامعه اسلامی دانشجویان
 
تشکلهای مذکور در طول سال تحصیلی برنامه های بسیار متنوعی از جمله برگزاری جشن ها با مناسبت های مختلف مثل ازدواج دانشجوئی ؛ ایام مبارکه ؛میلادها ؛ فارغ التحصیلی ؛ برپایی اردوهای تفریحی - علمی – فرهنگی ,زیارتی و سیاحتی , برپایی مجالس عزاداری ؛ مسابقات علمی – فرهنگی – اسلامی ؛ برپایی نمایشگاههای مختلف نقاشی وکتاب ؛ بازدید از آثار باستانی از قبیل : باغ نشاط ؛ قلعه اژدها پیکر ؛ بازار قیصریه ؛ حمام باغ نشاط ؛ آب انبارهای بزرگ وقدیمی و  سایر فعالیتها را با همکاری مدیریت و کارکنان و دانشجویان بر گزار می کند .

 

  
تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1396-5-3 12:07        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ